1991.07.01. Megszűnik a Varsói szerződés

Varsóban, Lengyelországban alapították meg 1955. május 14-én a Szovjetunió javaslatára, amely a szervezeten belül csaknem az összes katonai hatalmat birtokolta.

A Varsói Szerződés a Szovjetunió vezetésével részben kényszerrel a Kelet-Európában létrehozott "szocialista" bábkormányokat magába foglaló hadi szövetség.

 A szervezet megalakítása Németország újrafelfegyverzése és a Nyugat-európai Unió megalakulása ellenlépéseként jött létre.

 A Szovjetunió csapatainak a partnerország területén történő állomásoztatásával igyekezett megfélemlíteni a lakosságot, hogy az nehogy föllázadjon a nemzetközi szocializmusnak nevezett zsidó terrorrendszer ellen.

A Szovjetunió felmondta Nagy-Britanniával és Franciaországgal a háború idején kötött együttműködési szerződését, és˙1955. május 14-én megalakította a Varsói Szerződést.

A későbbiekben kétoldalú szerződésekkel egészítették ki, melynek értelmében a tagállamok hozzájárultak ahhoz, hogy szovjet csapatok állomásozzanak a területükön.

 A zsidó terror fenntartását garantálta a kisebb államok bolsevista bábkormányainak, a Szovjetunió számára pedig biztonsági övezetet jelentett nyugati határán. 

Az évek során egyre fontosabb szerepet kapott a szocializmus, azaz a zsidó terror fenntartása.

 A szocializmus egyet jelentett a zsidó terrorrendszerrel így ha valamelyik szerződő államban ez veszélybe kerül, akkor a többi országnak nemcsak joga, hanem kötelessége is a szocializmus (zsidó terror) megőrzése a szövetség révén (ezt tartalmazza a korlátozott szuverenitás elvét kimondó Brezsnyev-doktrína).

Ez történt Magyarországon is 1956-ban amikor a forradalom idején felmondta tagságát, lépését fegyveres szovjet intervencióval akadályozták meg.

1968 augusztusában a Varsói Szerződés csapatainak bevonulása csírájában fojtotta el Csehszlovákiában a szocializmus lazítását célzó törekvéseket.

A prágai tavasz elfojtása nagy hatással volt a magyar bel- és gazdaságpolitikára.

 A magyar részvétel minden szempontból előnytelen volt Magyarországra nézve, mert a nemzetiségpolitika hívének bizonyuló Dubček eltávolítása után a magyarellenes Husákot helyezték Csehszlovákia élére.

1999. március 12-én a Varsói Szerződés egykori tagállamai közül Csehország, Magyarország és Lengyelország a NATO tagja lett.

 Tehát változott valami?

https://valeria-politikai-weboldala0.webnode.hu/magyarorszag-csatlakozott-a-nato-hoz/


Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el